Categorieën: Nieuws

IJsprotocol moet zorgen voor voortvarend kunnen handelen bij ijspret op Diepenring

De gemeente, de waterschappen en de provincies Groningen en Drenthe hebben een ijsprotocol opgesteld waarmee voortvarend gehandeld kan worden tijdens vorstperiodes. Dat maakte wethouder Berndt Benjamins bekend op de Politieke Woensdag.

“We herinneren ons de discussie van afgelopen winter”, vertelt Benjamins. “Een discussie waarbij er snel gehandeld kan worden bij vorstperiodes om schaatsplezier op de Diepenring mogelijk te maken, maar waarbij we ook zien dat een vaarverbod consequenties heeft voor het scheepvaartverkeer. We hebben nu samen met alle partners een ijsprotocol opgesteld. Hierin zijn behalve de gemeente Groningen ook de provincies Groningen en Drenthe vertegenwoordigd en de waterschappen Noorderzijlvest en Hunze en Aa’s.”

Volgens Benjamins ligt de coördinatie voor een vaarverbod nu bij de provincie. “Het protocol heeft als doel dat er voortvarend een besluit kan worden genomen over mogelijke vaarverboden op de Diepenring mocht zich een vorstperiode aan gaan dienen. Het eerste overleg tussen de partners is inmiddels ook geweest.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Wijnactie levert bijna 7.000 euro op voor Leergeld Groningen

De wijnactie van Lions Club Groningen Haren heeft in de laatste weken van vorig jaar…

27 minuten geleden

Kritiek op plannen RUG om Diversity and Inclusion Office te schrappen

Het plan om de Diversity and Inclusion Office op de Rijksuniversiteit Groningen te schrappen, kan…

1 uur geleden

Twee automobilisten uit Stad gewond bij verkeersongeluk op A7

Bij het verkeersongeluk dat vrijdagavond plaatsvond op de A7 bij Kolham zijn twee inwoners uit…

2 uur geleden

Nacht van Groningen sinds 2011 weer terug op Grote Markt

De Grote Markt is zaterdagavond het toneel van de 23e editie van de Nacht van…

3 uur geleden

Plaatsen AED’s heeft afgelopen jaren vanuit gemeente geen prioriteit gehad

Het plaatsen van AED's heeft vanuit de gemeente de afgelopen jaren geen prioriteit gehad. Dat…

4 uur geleden

IJshockeyster Marée Dijkema plaatst zich niet voor Olympische Spelen

Marée Dijkema uit Groningen zal volgend jaar winter niet te zien zijn op de Olympische…

7 uur geleden