Categorieën: Nieuws

Wethouder steekt middenberm Siersteenlaan in groen jasje

Met behulp van een emissievrije tractor plantte wethouder Glimina Chakor maandag bloembollen in de middenberm van de Siersteenlaan.

Uit deze eerste bloembollen moeten tijdens de komende lente tulpen, narcissen en krokussen gaan groeien. De groenstroken zijn een aanvulling op de tientallen bomen die reeds in de middenberm zijn geplant, waaronder kastanjes, populieren, sierperen en eiken.

Vorig jaar werden in een aantal straten in de wijk ook al nieuwe bomen geplant, in overleg met de wijkraad. In totaal gaat het in De Held om zo’n negentig nieuwe bomen. De negentig exemplaren zijn onderdeel van de ruim 1700 extra bomen die de gemeente dit jaar wil gaan planten. Daar zit ook herplant van bomen bij die eerder zijn verwijderd als gevolg van ziekte of storm.

“De aanwezigheid van groen mag nooit ver weg zijn. Het nodigt inwoners uit om naar buiten te gaan en te bewegen en dat is goed voor de gezondheid”, aldus wethouder Chakor. “In het coalitieakkoord hebben we afgesproken om de gemeente te vergroenen. Meer, beter en bereikbaar groen, want dat is belangrijk,willen we onze omgeving leefbaar en klimaatbestendig houden.”

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden