Categorieën: Nieuws

Wethouder start nieuwe publiekscampagne tegen kindermishandeling

Wethouder Isabelle Diks (GroenLinks) van Zorg en Veiligheid heeft zaterdag een nieuwe publiekscampagne tegen kindermishandeling gestart.

De nieuwe campagne richt zich op omstanders. De campagne laat zien wat omstanders kunnen doen wanneer zij vermoeden dat het bij iemand thuis niet veilig is. “Het signaleren en aanpakken van kindermishandeling is niet alleen iets waar professionals een rol in spelen”, laat Diks weten. “We hebben daar ook de hulp van de omgeving bij nodig. De boodschap is dat je als omstander het verschil kunt maken. Dat zit hem in kleine dingen zoals even de tijd nemen voor iemand en vragen hoe het met hem of haar gaat. Aandacht voor het verhaal van een ander is vaak de eerste stap naar het in gang zetten van hulp of het bieden van steun.”

Komende maandag start de landelijke Week tegen Kindermishandeling. De week daarna is het de Week tegen Geweld. De publiekscampagne, die gestart werd met het in prèmiere laten gaan van de videoclip en het muzieknummer ‘Zonnestralen’, is opgezet door WIJ Groningen, Veilig Thuis Groningen en de gemeente Groningen. Aan het muzieknummer Zonnestralen hebben de Small Town Bandits, Bert Hadders en Danytha meegewerkt. Daarnaast bestaat de campagne uit posters en flyers die op verschillende plekken te zien zullen zijn. Ook wordt er social media en een website ingezet. Meer informatie over de campagne vind je op deze website.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

13 minuten geleden

Veel interesse voor zonsverduistering: “Bekijken vanaf dak Forum en eetcafé Zondag”

In Groningen is komend weekend een gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Sterrenkundige Jeffrey Bout vertelt dat…

35 minuten geleden

Donar loopt beker mis in zinderende wedstrijd

Het is Donar niet gelukt om voor de achtste keer de nationale basketbalbeker te winnen.…

52 minuten geleden

Aegir Lentesprint trekt roeiers uit hele land naar Hoornsemeer: “Wind speelde ons op zaterdag parten”

Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…

2 uur geleden

Oppositie maakt zich zorgen over incident met vuurwapen in lijnbus: “Wat geef je prioriteit?”

De voltallige oppositie in de gemeenteraad spreekt zijn zorgen uit over een incident met een…

3 uur geleden

Zonder licht rijden leidt tot inname rijbewijs

Het rijbewijs van een beginnend automobilist is in de nacht van zaterdag op zondag ingenomen…

4 uur geleden