Foto: Joris van Tweel
In Groningen likken maandagochtend verschillende ondernemers en de gemeente hun wonden, na de rellen die zondagavond plaatsvonden.
Meerdere bushokjes moesten het zondagavond ontgelden, evenals de ruiten en deuren van verschillende winkels en horecageledenheden. Daarnaast werd er vuurwerk afgestoken op de Grote Markt. Rond 21.00 greep de politie in en dreef de relschoppers uit elkaar. De burgemeester gaf een noodbevel uit. Inmiddels is bekend dat er vier aanhoudingen zijn verricht tijdens de rellen.
Een verkoper van fietsen aan de Moesstraat is maandagochtend druk bezig met stofzuigen. Meerdere ruiten van de winkel werden kapotgeslagen.
Meerdere bushokjes moesten het ongelden bij de relschoppers. Opruimploegen en glaszetters waren maandagochtend dan ook druk op verschillende plekken om de schade te herstellen, waaronder hier aan de Grote Markt.
Ook een telefoonwinkel aan de Carolieweg werd het doelwit van de relschoppers. De deuren werden kapotgemaakt, maar de relschoppers slaagden er niet in om binnen te komen.
De actie de vooral in het oog sprong tijdens de rellen, waren de vernielingen en plunderingen die werden aangericht bij een opticien aan de Grote Markt. Personeelsleden waren maandag druk bezig met puin ruimen.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…