Categorieën: Nieuws

Spoedtest in Oude Ebbingestraat mag weer in systemen RIVM; geen fraude geconstateerd

Vanaf donderdagochtend kan bedrijf Spoedtest.nl gegevens uitwisselen met de systemen van Testen voor Toegang en de CoronaCheck-app. Dat heeft demissionair minister Hugo de Jonge donderdagochtend laten weten in een brief aan de Tweede Kamer. Dat betekent dat ook de vestiging van het bedrijf aan de Oude Ebbingestraat in Groningen weer in bedrijf is genomen. 

Het Ministerie van Volksgezondheid ontzegde het bedrijf afgelopen dinsdag de toegang tot de systemen, omdat het aangifte tegen Spoedtest wegens mogelijke fraude met vaccinatiebewijzen. Nader onderzoek heeft echter uitgewezen dat het bedrijf slechts ‘herstelbewijzen’ heeft uitgegeven.

Volgens het ministerie zijn de bewijzen terecht uitgegeven (de mensen die zo’n bewijs kregen, waren inderdaad recent positief getest op corona), maar mocht het bedrijf deze bewijzen niet verstrekken. Dat mag alleen de GGD.

Tom Veenstra

Recente berichten

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

19 minuten geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

34 minuten geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

1 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

3 uur geleden

Tbs met dwangverpleging voor Stadjer die zoontje vermoordde

De 46-jarige Curt E. is veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn…

5 uur geleden

Gemeente presenteert wensbeeld voor Hortus Haren

Het gemeentebestuur heeft een wensbeeld voor de Hortus Botanicus in Haren vastgesteld op basis van…

5 uur geleden