Categorieën: Nieuws

Stadjers (30 en 36) krijgen dertig maanden cel voor poging tot doodslag in ‘rosse buurt’

Twee mannen uit Groningen zijn maandag door de rechtbank in Groningen veroordeeld tot een celstraf van dertig maanden, omdat ze eind juni een andere man in elkaar hebben geslagen en gestompt in de Nieuwstad.

Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vierentwintig maanden geëist tegen de twee mannen, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De straf die de rechter oplegde, pakt dus fors hoger uit. Maar omdat ze enige tijd in voorarrest hebben gezeten, moeten beide mannen daadwerkelijk slechts twintig maanden brommen.

De rechtbank kan niet anders dan spreken van een langdurige geweldsexplosie tegen het slachtoffer, waarbij beide verdachten van geen ophouden leken te weten:  “Dat het op het slachtoffer uitgeoefende geweld geen fatale afloop heeft gehad en het lichamelijke letsel dat hij heeft opgelopen relatief beperkt is gebleven, is dan ook niet aan verdachten te danken. Het slachtoffer heeft op dit punt simpelweg geluk gehad.”

De twee mannen mishandelden op 27 juni jongstleden een andere man in de rosse buurt van Groningen. Na meerdere klappen, schoppen en knietjes tegen het hoofd, viel de man op de grond. Daarna volgden meer schoppen en klappen. De twee mannen lieten het slachtoffer roerloos achter op straat. Uit camerabeelden bleek dat een woordenwisseling voorafging aan het geweld, maar de mannen hebben nooit een reden voor de mishandeling gegeven.

Tom Veenstra

Recente berichten

D66 wil meer kansen voor mbo-studenten binnen de gemeente

De gemeente Groningen moet, als het aan D66 ligt, traineeships gaan aanbieden aan mbo-studenten. Dat…

54 minuten geleden

Vertraging op spoor door technisch onderzoek

Treinreizigers tussen Groningen en Zwolle moeten donderdagmiddag even rekening houden met een vertraging. (meer…)

1 uur geleden

Elftallen The Knickerbockers wijken door ruimtegebrek uit naar oud veld Astrea

Het voormalige voetbalveld van de inmiddels verdwenen voetbalclub Astrea in park Selwerd is weer als…

2 uur geleden

Advies over geweld in uitgaansgebied

Extra cameratoezicht in de Papengang , bestrijding van grensoverschrijdend gedrag en voorkomen van overdadig drank…

3 uur geleden

Studenten in actie tegen fusieplannen faculteiten

Studentenvertegenwoordigers van acht faculteitsraden starten een gezamenlijke actie tegen de fusieplannen van de Rijksuniversiteit. (meer…)

3 uur geleden

Versterkingen bij Oranje Nassau en Velocitas, Be Quick ziet aanvaller vertrekken

Eersteklasser Oranje Nassau heeft zich versterkt met Douwe de Jager van het onder 19 elftal…

4 uur geleden