Foto: Alex Waltner via Wikimedia Commons (CC 4.0 SA) - Illustratie: Sketchepedia
In de gemeente Groningen zijn sinds vrijdag 22 personen positief getest op het coronavirus. Dat blijkt uit openbare data van het RIVM.
Sinds de uitbraak van het coronavirus in Nederland zijn er in de gemeente Groningen tot nu toe 21.264 personen positief getest. Vrijdag lag dit aantal nog op 21.242 personen. Dit betekent een stijging van 0,1 procent. Er werden geen nieuwe ziekenhuisopnames en sterfgevallen gemeld. Het aantal van 22 meldingen ligt boven het 7-daags gemiddelde dat op 17,43 staat. Qua gemeenten met het hoogste aantal nieuw gemelde positieve testen per 100.000 inwoners in de afgelopen zeven dagen staat de gemeente Neder-Betuwe nu op de eerste plaats met 369,8 nieuw gemelde positieve testen. Baarle-Nassau, 306,2, en Staphorst, 297,5, staan op respectievelijk plaatsen twee en drie.
Provincie
In de provincie werden in de afgelopen 24 uur 52 personen positief getest. De meeste nieuwe besmettingen werden gevonden in de gemeente Groningen, In de gemeente Westerwolde gaat het om 7 nieuwe gevallen, Het Hogeland 6, Midden-Groningen en Stadskanaal 4, Eemsdelta en Westerkwartier 3, Veendam 2 en Oldambt 1. In de gemeente Pekela bleven de tellers op 0 staan. In de provincie werden geen nieuwe ziekenhuisopnames en sterfgevallen geregistreerd.
Landelijk
Landelijk zijn er in het afgelopen etmaal 1.658 personen positief getest. Dit aantal ligt hoger dan het 7-daags gemiddelde dat op 1.645,71 staat. In de ziekenhuizen werden 35 nieuwe coronapatiënten opgenomen, op de Intensive Care gaat het om 9 nieuwe opnames. In totaal liggen er nu 422 mensen in het ziekenhuis, dit zijn er 15 minder in vergelijking met vrijdag, waarvan er 128 op de IC liggen. Voorts werden er bij het RIVM 5 nieuwe sterfgevallen gemeld.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…