Categorieën: Nieuws

RIVM telt 11 nieuwe besmettingen in gemeente Groningen, 50 in provincie

In de gemeente Groningen zijn sinds vrijdag 11 personen positief getest op het coronavirus. Dat blijkt uit openbare data van het RIVM.

Sinds de uitbraak van het coronavirus in Nederland zijn er in de gemeente Groningen tot nu toe 21.142 personen positief getest. Vrijdag lag dit aantal nog op 21.131. Dit betekent een stijging van 0,1 procent. Er werden geen nieuwe ziekenhuisopnames en sterfgevallen gemeld. Het aantal van 11 nieuwe besmettingen ligt onder het 7-daags gemiddelde dat op 14,29 staat. Qua gemeenten met het hoogste aantal nieuw gemelde positieve testen per 100.000 inwoners in de afgelopen zeven dagen staat de gemeente Dantumadiel nu op de eerste plaats met 253,7 nieuw gemelde positieve testen. De gemeenten Noardeast-Fryslân, 249,8, en Bodegraven-Reeuwijk, 232,3, staan op respectievelijk de tweede en derde plaats.

Provincie
In de provincie werden in de afgelopen 24 uur 50 personen positief getest. De meeste nieuwe besmettingen werden gevonden in de gemeente Westerwolde, daar gaat het om 12 nieuwe gevallen. In Groningen 11, Stadskanaal 9, Midden-Groningen 7, Het Hogeland 5, Westerkwartier 3, Eemsdelta 2 en Oldambt 1. In de gemeente Pekela en Veendam bleven de tellers op 0 staan. In de provincie werden geen nieuwe ziekenhuisopnames en sterfgevallen gemeld.

Landelijk
Landelijk werden er het afgelopen etmaal 1.592 personen positief getest op het coronavirus. Dit aantal ligt onder het 7-daags gemiddelde dat op 1.664,14 staat. In de ziekenhuizen werden 32 nieuwe coronapatiënten opgenomen, op de Intensive Care gaat het om 8 nieuwe opnames. In totaal liggen er nu 470 mensen in het ziekenhuis, dit zijn er 21 minder in vergelijking met vrijdag, waarvan er 173 op de IC liggen Voorts werden er bij het RIVM twee nieuwe sterfgevallen gemeld.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

12 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

52 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden