Categorieën: Nieuws

CoronaCheck-app bij vlagen overbelast

De CoronaCheck-app is zaterdagavond bij vlagen overbelast. De oorzaak is waarschijnlijk een combinatie van een DDos-aanval en dat veel mensen tegelijkertijd een QR-code proberen op te halen.

Een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid laat aan verschillende media weten dat het gebruik van de app soms even kan duren. Er wordt geadviseerd om de app later nog eens te proberen. Op social media maken diverse mensen gewag van problemen met het systeem. In principe kan de app gebruikt worden zonder internetverbinding, maar dat geldt niet voor mensen die in de app nog een code aan moeten maken. Ook kan de QR-code niet werken bij mensen die de app een tijdje niet gebruikt hebben.

Vanaf zaterdag zijn de coronamaatregelen in het land versoepeld. Wel moeten mensen sinds zaterdag een coronapas laten zien om toegang te krijgen tot horecagelegenheden, evenementen en concertzalen.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 minuut geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

21 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden