Categories: Nieuws

Zonnebadende zeehond gespot in De Onlanden

De zeehond die vorige week dinsdag werd gespot in het Peizerdiep, vind ook natuurgebied de Onlanden ogenschijnlijk een heerlijke plek om te vertoeven. Het dier werd donderdagochtend opnieuw gespot in het natuurgebied.

Boswachter Warner Reinink spotte het dier zonnebadend op een oever. Het dier verstopt zich duidelijk niet, zo stelt Reinink op Twitter. Waarschijnlijk is het dier eerder deze week aangekomen, na een omzwerving in het Peizerdiep. Daar werd de zeehond vorige week voor het eerst gezien.

Hoogstwaarschijnlijk zijn De Onlanden niet het permanente verblijfsgebied van de zeehond, zo stelde een woordvoerder van Zeehondencentrum Pieterburen vorige week bij RTV Drenthe. Volgens het Zeehondencentrum gaat het dier de weg naar de zee zelf terugvinden. Maar alleen als de zeehond met rust gelaten wordt. Zolang het dier niet in gevaar is, laat ook het Zeehondencentrum het dier lekker zonnebaden in De Onlanden.

 

Tom Veenstra

Recent Posts

Waterkelder onder verdiepte ligging zuidelijke ringweg in gebruik

Aanpak Ring-Zuid gaat volgende week het pompsysteem van de waterkelder testen die onder de verdiepte…

3 uur ago

Interimbestuurder Ambulancezorg Groningen Jos Stierhout ontslagen na melding seksueel overschrijdend gedrag

De raad van toezicht van Ambulancezorg Groningen heeft interimbestuurder Jos Stierhout (62) per direct ontslagen…

4 uur ago

Lichtjeswandeling Schilderswijk voor meer verdraagzaamheid

WIJ Groningen organiseert op woensdag 20 december een lichtjeswandeling voor inwoners van de Schilderswijk. Het…

6 uur ago

PVV uit zorgen over opvang honderd asielzoekers

PVV Groningen heeft grote zorgen rondom de honderd asielzoekers die de gemeente Groningen gaat opvangen…

7 uur ago

Vrijwilligers Oosterkerk stellen 138 kerstpakketten samen voor minima in de Oosterparkwijk

Leden van de Oosterkerk in de Oosterparkwijk hebben 138 kerstpakketten samengesteld die worden uitgedeeld aan…

7 uur ago

Driebondsbrug deze week in de avond en nacht helemaal dicht

De Driebondsbrug is deze week elke werkdag van 19.00 uur tot en met 6.00 uur…

8 uur ago