Categorieën: Nieuws

Nieuw kunstwerk geplaatst aan Professor Uilkensweg bij Zernike Campus

Sinds afgelopen week staat er een opvallend kunstwerk in de middenberm van de Professor Uilkensweg, aan de ‘noordentree’ van de Zernike Campus.

Het kunstwerk is gemaakt door ontwerpers van het Groningse 3DXL. Het is gemaakt van cortenstaal. Dit materiaal moet zich nog gaan aanpassen en krijgt na drie maanden de juiste kleur.

Het landmark staat symbool voor innovatie, beweging en groei, zo stellen de ontwerpers. “Waar een trapvorm in de basis erg statisch is, heeft 3DXL zichzelf als doel gesteld juist vanuit deze statische vorm een organische sculptuur te ontwerpen”, zo stelt Robert Timmerman van 3DXL

Na de zomer wordt het kunstwerk officieel geopend en wordt ook de naam van het landmark onthuld.

Tom Veenstra

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

7 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

7 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

8 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

9 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

9 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

11 uur geleden