Categorieën: Nieuws

Huis in Hoogkerk kost drie ton minder dan huis in Haren of Noordlaren

Niet alleen tussen Groningse gemeenten verschillen de gemiddelde woningprijzen sterk van elkaar. Ook binnen gemeentes is dat vaak het geval. Dat blijkt uit onderzoek van taxatie-automatiseerder Calcasa naar de woningprijzen op wijkniveau.

Zo betalen woningzoekenden in het Stadsdeel Noordwest en Hoogkerk gemiddeld 235.000 euro voor een woning. Aan de andere kant van de gemeente, in de dorpen Haren, Onnen, Noordlaren en Glimmen, ligt de gemiddelde woningprijs op zo’n 535.000 euro.

Volgens de onderzoekers is Groningen de provincie waar de gemiddelde woningprijs sterk is gestegen in het afgelopen jaar, met een stijging van iets meer dan zestien procent. Uitschieter daarin is de gemeente Loppersum, waar de gemiddelde woningprijs met 17 procent toenam. De huizenprijzen in de provincie Groningen blijven gemiddeld wel de laagste van het land. In Nederland wordt gemiddeld zo’n 389.000 euro betaald voor een huis.

 

Tom Veenstra

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

13 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

53 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden