Categorieën: Nieuws

Huizenprijzen in Groningen blijven stijgen, maar aantal verkopen daalt

In het tweede kwartaal van 2021 zijn de gemiddelde huizenprijzen in de provincie Groningen gestegen met ruim veertien procent, ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek donderdag naar buiten heeft gebracht.

Stijging in Groningen ligt boven Nederlands gemiddelde

Met een stijging van 14,3 procent nemen de huizenprijzen in Groningen sneller toe dan het Nederlandse gemiddelde van dertien procent. De stijging in de provincie is de op vier na hoogste van Nederland. Flevoland spant de kroon met 16,8 procent hogere woningprijzen. In Utrecht stegen de huizenprijzen met 12,2 procent, de minst snelle stijger van het land.

Daling aantal verkopen

Het aantal transacties van huizen daalde juist in onze provincie. Met 7,8 procent is Groningen de op één na snelste daler van Nederland. Alleen in Overijssel daalde het aantal verkopen sneller. Groningen staat met de daling in het aantal verkochte huizen ver boven het Nederlandse gemiddelde van 3,9 procent.

 

Tom Veenstra

Recente berichten

“Maandag opklaringen, komende dagen droog en zachter”

De temperatuur loopt de komende dagen op. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kan het op woensdag…

8 uur geleden

Vermoeide De Boo strandt op vijfhonderd meter, Japanner onttroont Stolz

Jenning de Boo heeft zondagavond geen potten kunnen breken op de tweede 500 meter van…

9 uur geleden

Chinees Nieuwjaar onder grote belangstelling gevierd in Forum (foto’s)

In Forum Groningen is zondag onder grote belangstelling het Chinees Nieuwjaar gevierd. In de huiskamer…

11 uur geleden

FC Groningen verliest op Het Kasteel na gemiste penalty

FC Groningen heeft zondagmiddag met 1-0 verloren van Sparta Rotterdam. In een wedstrijd die moeizaam…

13 uur geleden

“Toen ik hoorde dat Groningen een wandelvierdaagse krijgt, kreeg ik kippenvel”

Op 5 augustus gaat in Groningen de eerste editie van de wandelvierdaagse van start. Peter…

14 uur geleden

Groninger clubs in 2H spelen allemaal gelijk, ruime zege SC Stadspark

Het was in de tweede klasse H zondag een eenzijdig beeld. Alle Groninger clubs speelden…

14 uur geleden