Categorieën: Nieuws

Piepjonge reekalfjes hebben rust nodig in bos bij Kardinge

Honden aan de lijn houden en op de paden blijven, verzoekt Natuurmonumenten. Er liggen piepjonge reekalfjes in het bos bij Kardinge.

Natuurmonumenten doet een beroep op wandelaars in Kardinge op om op de paden te blijven. En op hondenbezitters om het dier aan de lijn te houden.

‘De reekalfjes lijken vaak achtergelaten door hun moeder, echter niets is minder waar. Moeder blijft altijd in de buurt en komt een aantal keren per dag bij haar kalf om melk te geven. Moeder en kalf hebben rust nodig’, aldus Natuurmonumenten op Facebook.

Onderstaande post leidt bij de reacties tot de opmerking: ‘Ik vind het jammer dat een dergelijke tekst voorzien moet worden van een foto waarbij duidelijk geen afstand is gehouden’. Waarop de fotograaf reageert: ‘Je hebt gelijk! Dit kalfje kwam ik tegen bij inventarisatiewerk. Ik heb de foto gemaakt juist om te laten zien hoe kwetsbaar de kalfjes zijn’.

 

 

Menno van Duinen

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

1 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden