Categorieën: Nieuws

Burgemeesters Veiligheidsberaad gaan in waakstand: “Pandemie is nog niet klaar”

De burgemeesters die zitting hebben in het Veiligheidsberaad gaan in de ‘waakstand’. Dat is maandagavond bekendgemaakt.

De komende periode zullen de burgemeesters, die de functie van voorzitter van de veiligheidsregio vervullen, elkaar actief op de hoogte houden. Mochten er redenen zijn om maatregelen te nemen, dan willen zij snel in kunnen grijpen. “Wij willen niet hetzelfde als vorig jaar toen wij na de zomerperiode in allerijl weer moesten opschalen”, laat voorzitter Hubert Bruls weten.

“Pandemie is nog niet klaar”
Bruls waarschuwt dat het coronavirus opnieuw snel om zich heen kan slaan. Een lokale brandhaard kan zich in korte tijd verspreiden over heel het land. “Dat moment moet je voor zijn”, meldt Bruls die geen enkele aanleiding ziet om achterover te gaan leunen. “Een waakstand is echt nodig.” Bij het Veiligheidsberaad bestaan zorgen over de onvoorspelbaarheid van het virus. “Wij weten nog niet honderd procent zeker hoe de vaccins werken, hoe lang ze beschermen en of ze ook verspreiding voorkomen. Daarom blijven de quarantainebepalingen heel essentieel. De pandemie is nog niet klaar.”

Grote evenementen
Bruls liet verder weten dat mensen er rekening mee moeten houden dat grote evenementen dit jaar niet door kunnen gaan. “Het festivalseizoen zal veel beperkter zijn. Als er veel inzet van hulpdiensten wordt gevraagd, zullen de burgemeesters dit keer niet snel een vergunning afgeven. De burgemeesters vinden dat politiemensen, ambulancepersoneel en andere hulpverleners na alle maanden van extra inzet eindelijk recht hebben op rust.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

15 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

34 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden