NAM-directeur Johan Atema zou verkeerde modellen van de Nederlandse Organisatie voor Toegepast-Natuurwetenschappelijk Onderzoek (TNO hebben gebruikt voor zijn bewering dat er nog maar vijftig Groningse huizen versterkt moeten worden. Dat heeft het Staatstoezicht op de Mijnen vrijdagmiddag laten weten aan diverse media.
De NAM zou zich hebben gebaseerd op een model van TNO, wat dient om een inschatting te maken van het aardbevingsrisico. Dit model kan volgens het SodM niet worden gebruikt om huizen, zonder inspectie, op afstand veilig te verklaren. Huizen moeten daarom afzonderlijk worden geïnspecteerd.
Het SodM stelt dan ook dat het de uitspraken van Atema betreurt. De uitlatingen zouden voor onnodige onrust zorgen in het aardbevingsgebied, zo stelt het toezichtsorgaan.
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…