Foto: UMCG
Acute zorg in Noord-Nederland is de komende week niet te garanderen. Dat vertelt Peter van der Voort, UMCG-professor en IC-coördinator voor de noordelijke ziekenhuizen, maandagochtend aan Omrop Fryslân.
Alle intensivecareafdelingen het noorden liggen vol, zo stelt Van Der Voort. Aan het Omrop Fryslân-programma Buro de Vries vertelt hij: “Ze hebben hooguit één bedje voor noodgevallen, meer ruimte is er niet.” Daardoor is de acute zorg mogelijk niet meer te garanderen.
Volgens Van Der Voort is ongeveer dertig procent van de noordelijke IC-bedden bezet door patiënten van buiten de regio.
Het UMCG, de werkgever van Van Der Voort, meldde afgelopen vrijdag dat alle FMS-3 zorg, waarbinnen onder andere operaties tegen kanker en transplantaties onder vallen, in ieder geval tijdens de meivakantie is uitgesteld.
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…