Categorieën: Nieuws

Zorgen bij RUG over bussen in Stad bij heropening campus

De Rijksuniversiteit Groningen maakt zich grote zorgen over het openbaar vervoer in Groningen. Vanaf volgende week mogen studenten weer naar de Zernike Campus komen, maar Qbuzz-buslijn 15 rijdt dan nog niet. Ook andere buslijn die veel door studenten worden gebruikt, rijden niet of met minder capaciteit.

De Ukrant laat donderdagmiddag weten dat CvB-voorzitter Jouke de Vries druk in gesprek is met het OV Bureau Groningen-Drenthe over dit probleem. Volgens De Vries is het op dit moment een van zijn grootste zorgpunten. De heropening van de campus wordt erg lastig, als het openbaar vervoer nog niet op volle kracht rijdt, zo stelt De Vries.

De meeste bussen van Qbuzz rijden nog steeds volgens de ‘kleine vakantiedienstregeling’. Ook het treinvervoer is nog niet weer op volle capaciteit.

Tom Veenstra

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

3 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

47 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden