Categorieën: Nieuws

Sport -en speldag brengt Glimmen in oranjesfeer

Voetbalvereniging VV Glimmen organiseert op Koningsdag een sport -en speldag voor kinderen van 4 tot 14 jaar. De activiteit wordt georganiseerd om de leegte rondom koningsdag op te vullen voor alle jeugd in Glimmen vertelt organisator Cindy Renkema in het radioprogramma Haren Doet. 

De sport -en spel wordt georganiseerd op de velden van VV Glimmen. Op het grote voetbalveld wordt er van alles gedaan met voetbal. Dit wordt aangevuld met zaklopen, een stormbaan en springkussen. In de ochtend kunnen kinderen van 4 tot 10 jaar zich vermaken. De oudere jeugd van 11 tot 14 mag in de middag meedoen aan het programma. Alles wordt georganiseerd volgens de regels van het RIVM en de KNVB.  Zo is het niet de bedoeling dat ouders als toeschouwer bij het veld staan en hun kinderen daar afleveren.

Het idee van de sport -en speldag is niet zomaar uit de lucht komen vallen. In januari is VV Glimmen begonnen met de  ”maak kennis met voetbal” weken. Alle kinderen uit Glimmen kregen op deze manier de kans om toch te blijven bewegen. Naar aanleiding hiervan is ook het idee ontstaan voor een sport -en speldag. Cindy is enthousiast over wat ze als club allemaal neerzetten. ”De activiteiten zorgen voor een toename van het aantal jeugdleden’.

VV Glimmen organiseert niet alleen de sport -en speldag. Ze worden ondersteund door het Plaatselijk Belang Glimmen en Sportdorp Glimmen. Sportdorp zorgt onder andere voor de mankracht tijdens de activiteiten. Kinderen die nog mee willen doen, kunnen zich tot 21 april aanmelden op de website van VV Glimmen. 

Beluister hier het volledige interview.

Heleanne Prins

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

30 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden