Categorieën: Nieuws

GO Sharing baalt dat hun groene deelscooter uit Groningen moet verdwijnen

GO Sharing is teleurgesteld in het besluit van de gemeente dat de groene deelscooters niet meer in Groningen mogen rijden.

GO Sharing is het bedrijf dat de deelscooter in Groningen introduceerde. “We betreuren het besluit van de gemeente”, aldus Lloyd Drop, woordvoerder van Go Sharing. “We gaan binnenkort in gesprek waarin zij het gaan toelichten, maar we balen hier goed van”.

De gemeente gaf Felyx en Check de voorkeur. Die scoorden het beste op diverse gebieden, zoals het beperken van overlast, bevorderen van de werkgelegenheid en de informatievoorziening aan gebruikers. Felyx en Check mogen beide tweehonderd scooters in de stad laten rijden. Felyx is al in Groningen aanwezig. Check is nieuw.

GO Sharing weet nog niet of het bedrijf  het besluit gaat aanvechten: “We zijn wel de pioniers in Groningen”, aldus Drop. “Maar we gaan eerst in gesprek met de gemeente Groningen en dan zien we wel verder”.

De scooters moeten voor 1 mei verdwenen zijn. Dat is volgens Drop geen enkele probleem: “We zijn operationeel een sterk bedrijf. We halen de scooters snel weg en die worden elders in het land ingezet”.

Dat GO Sharing uit Groningen verdwijnt heeft weinig gevolgen voor het bedrijf. “We zijn actief in dertig gemeentes in Nederland en daarnaast ook in het buitenland”, zegt Drop. “We gaan er dus niet zo heel erg op achteruit”.

Andor Heij

Recente berichten

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

10 minuten geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

30 minuten geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

2 uur geleden

Gemeente: ‘Voorlopig geen probleem voor dierenambulance in zero-emissiezone’

Volgens het gemeentebestuur heeft de Dierenambulance Groningen voorlopig geen ontheffing apart nodig voor de zero-emissiezone…

3 uur geleden

Thermo Fisher wil opnieuw praten over cao; acties voorlopig gepauzeerd

Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…

3 uur geleden

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

3 uur geleden