Categorieƫn: Nieuws

Kinderen mogen weer zwemles volgen in binnenbaden

Kinderen mogen vanaf half maart weer zwemles volgen in binnenbaden. Dat gaat demissionair premier Mark Rutte (VVD) maandagavond bekend maken op een persconferentie. Dat meldt persbureau ANP.

Door de coronamaatregelen was het de afgelopen periode niet mogelijk om zwemlessen te volgen. Al enige tijd is dit verbod een punt van zorg. Organisaties noemen het riskant dat er een achterstand gaat ontstaan in de vaardigheden met het oog op de komende zomer. Het kabinet heeft nu besloten dat er vanaf 15 maart weer lessen gegeven mogen worden in binnenbaden. Wel moet dit gebeuren onder bepaalde maatregelen. Welke maatregelen dit precies zijn, zal later bekend worden gemaakt.

Eerder werd al duidelijk dat er geen versoepelingen op de persconferentie bekend worden gemaakt. Het zou enkel gaan om wat aanpassingen. Zo is al duidelijk dat de avondklok blijft gelden, en ook dat er tot 15 april een negatief reisadvies blijft gelden voor reizen naar het buitenland. Mochten de coronabesmettingen de komende tijd afnemen dan zijn er hoogstwaarschijnlijk over drie weken meer versoepelingen mogelijk.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…

12 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden