Categorieën: Nieuws

Winkels mogelijk vanaf 8 februari weer open om bestellingen af te halen

De niet-essentiële winkels mogen per 8 februari mogelijk weer open voor mensen die hun telefonische of online bestelling willen afhalen in de winkel. Dat laten ingewijden maandagochtend weten aan De Telegraaf. Winkelen in de winkel zelf mag hoogstwaarschijnlijk pas weer vanaf 2 maart.

De huidige coronamaatregelen worden hoogstwaarschijnlijk vanaf 9 februari met drie weken verlengd (met enkele uitzondering). Dan zal het Kabinet besluiten nemen over de periode na twee maart.

Net als de mogelijke heropening van het basisonderwijs en het opheffen van de avondklok is deze beperkte heropening van de detailhandel onderdeel van de ‘exit-strategie’ uit de coronacrisis.

Als deze heropening niet zorgt voor een piek in het aantal besmettingen, zouden de middelbare scholen weer open moeten. Wanneer ook dit goed gaat, kunnen mensen met een contactberoep (kappers, schoonheidsspecialisten e.d.) weer aan het werk.

De huidige coronamaatregelen worden dus vanaf 9 februari met drie weken verlengd. Op 23 februari wil het kabinet een besluit nemen over de periode na 2 maart. Als de besmettingscijfers daartoe aanleiding geven, kan er tussentijds via maatwerk.

Tom Veenstra

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

5 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

15 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden