Categorieën: Nieuws

Subsidie van 240 duizend voor drie bewezen talenten

Drie jonge kunstenaars krijgen elk een bedrag van 80 duizend euro subsidie van de gemeente. Het gaat om Profound Play, Teddys last ride en X_Yusuf_Boss.

Met de subsidie geeft de gemeente uitvoering aan de nieuwe “bewezen talentregeling”. Jonge kunstenaars die goed weten wat ze willen, krijgen hierdoor de mogelijkheid hun eigen signatuur verder te ontwikkelen en te experimenten.

De drie kunstenaars dienden volgens het gemeentebestuur inspirerende en vernieuwende voorstellen in. Ze kunnen het geld gebruiken voor de ontwikkeling van nieuwe projecten en activiteiten, en zaken als materiaal en huisvesting. De Kunstraad heeft twaalf aanvragen beoordeeld, en vervolgens unaniem de drie genoemde artiesten voorgedragen.

Stichting Profound Play ondersteunt theaterproducties van Jasmin Hasler. Teddys last ride is een dance & performance gezelschap. X_Yusuf_Bass is een platform rond de choreograaf Mohammed Yusuf Boss.

Gert van Akkeren

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

13 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

53 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden