Categorieën: Nieuws

Martini Ziekenhuis verbouwt IC; straks acht extra bedden met strikte isolatie

Het Martini Ziekenhuis is sinds januari bezig met een grote verbouwing op de afdeling Intensive Care. Het totale aantal bedden blijft hetzelfde, maar acht bestaande bedden worden gereedgemaakt om patiënten in strikte isolatie te kunnen verzorgen.

De werkzaamheden zijn begin januari begonnen, om zo het nieuwe IC-deel in mei op te kunnen leveren. Tijdens de verbouwing blijft het grootste gedeelte van de IC open. De nieuwe kamers worden allemaal éénpersoonskamers, met de nieuwste inzichten op het gebied van isolatie.

“Door de Corona pandemie is de noodzaak om te verbouwen nog sterker is geworden, gezien de toename aan de behoefte aan isolatiemogelijkheden”, vertelt Iepie Plagge, manager IC op de website van het ziekenhuis. “De IC COVID-capaciteit wil je makkelijk kunnen opschalen en afschalen. Daarom was het nodig om de huidige inrichting aan te passen.”

 

 

Tom Veenstra

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

17 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

1 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden