Categorieën: Nieuws

Aantal besmettingen door uitbraak in UMCG loopt op; besmette patiënt overleden

Tijdens het afgelopen weekend bleken nog eens twee patiënten en zeven medewerkers van het UMCG besmet te zijn met het coronavirus. Daarmee komt het totale aantal besmettingen door de corona-uitbraak op afdeling C2 nu op 24 patiënten en 28 medewerkers. Eén van de besmette patiënten is inmiddels overleden.

“Onze gedachten en medeleven gaan uit naar de familie en naasten van de overleden patiënt”, zegt bestuursvoorzitter Ate van der Zee. “Iedereen doet er echt alles aan om besmettingen te voorkomen, zeker op de werkvloer, en toch gebeurt het. Dat dit nu heeft geleid tot een uitbraak met meerdere besmettingen en het overlijden van één van de patiënten, doet ontzettend veel pijn en verdriet.”

Inmiddels is afdeling C2 schoongemaakt en weer geopend voor de reguliere zorg. De planbare operaties worden vanaf maandag weer deels opgestart.

Op verpleegafdeling C2 van het UMCG, een afdeling waar patiënten verblijven die geopereerd worden aan hart of longen, werd vorige week maandag een corona-uitbraak vastgesteld. De bron van de besmetting is nog steeds onduidelijk. Wel is bekend dat het om de zeer besmettelijke Britse mutatie van het coronavirus gaat.

Tom Veenstra

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden