Categorieën: Nieuws

Nieuw initiatief voor onbemand en duurzaam vliegen op Eelde

Groningen Airport Eelde, New Energy Coalition, Holthausen, Saab, PEN EM, KLM Flight Academy, Dronehub GAE en NHL-Stenden Hogeschool zijn maandag gestart met het initiatief NXT Airport, gericht op de verduurzaming en innovatie van de luchtvaart.

Groningen Airport Eelde beschikt als enige luchthaven in Nederland over een ontheffing voor het vliegen met drones, iets waar vliegtuigbouwer Saab veel interesse in heeft. “We zijn op Groningen Airport Eelde gestart met een groot project op het gebied van op afstand bestuurde vrachtvliegtuigen onder leiding van Netherlands Aircraft Company”, vertelt Jan Terlouw, Country Manager van Saab. “Ook zijn we, samen met de LVNL bezig met op afstand bestuurde luchtverkeersleiding, waarvan de introductie in Nederland eveneens op Groningen Airport Eelde plaatsvindt.”

NXT Airport wil een belangrijke rol spelen als het gaat om innovaties van waterstoftoepassingen en op het gebied van onbemande vliegtuigen. “Het is duidelijk dat de luchtvaart en luchthavens moet innoveren en verduurzamen. Wij gaan daar een actieve rol in spelen”, vertelt Meiltje de Groot, directeur Groningen Airport Eelde. “Met NXT Airport willen we als proeftuin fungeren om gezamenlijk stappen te zetten richting een duurzame luchtvaart.”

Tom Veenstra

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

9 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden