Foto Eddy Westerhoff
Huurders van ‘Short Stay’ studentenwoningen in de Vondelflat in de Wijert klagen over misstanden door de verhuurder. De raadsfractie van Student en Stad kaart de problemen dinsdagmiddag aan bij het stadsbestuur.
Volgens Student en Stad heerst er een muizenplaag, doet het internet er niet, worden de gemeenschappelijke ruimtes niet schoongemaakt, worden verschillende soorten algemeen onderhoud niet uitgevoerd en krijgen de bewoners niet alle voorzieningen waar ze recht op hebben in het complex. Ook hebben de bewoners geen inzicht in waar ze voor betalen in het complex.
Ook blijkt volgens de studentenfractie in de gemeenteraad dat veel huurders terughoudend zijn met het doen van meldingen van de misstanden, omdat ze bang zijn voor de reactie van de verhuurder. De huurders vrezen dat er sancties volgen als ze drie meldingen of meer maken over de problemen, bijvoorbeeld dat ze hun huis worden uitgezet.
Ook schendt de verhuurder volgens Student en Stad inmiddels de voorwaarden die de gemeente heeft gesteld voor deze ‘short stay’ woningen. De contracten voor huur mogen voor maximaal een jaar worden uitgegeven, maar naar verluidt krijgen bewoners stilzwijgend toch huurverlenging aangeboden.
FC Groningen heeft zaterdagmiddag met 2-0 gewonnen van FC Emmen tijdens een oefenwedstrijd in Musselkanaal.…
De politie heeft vrijdag een grootschalige controle op fatbikebestuurders gehouden die 24 uur duurde. In…
De politie is zaterdagmiddag met groot materieel een appartementencomplex aan de Esdoornlaan in de Groningse…
Het weer kan de komende dagen niet kiezen tussen zonnige zomerdagen of bewolking en wisselvalligheid.…
Een week geleden was het Leandro Bacuna die een transfer maakte naar Turkije. Deze vrijdag…
Op de Stettinweg vond vrijdagavond een aanrijding plaats tussen een auto en een snorfiets. Hierbij…