Foto: Gemeente Groningen
De Tweede Kamerfractie van de SP heeft dinsdag schriftelijke vragen gesteld aan minister Ollongren van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties over de huurders in Ten Boer en Ten Post die, na de sloop en de herbouw van hun woningen, mogelijk niet terug kunnen naar hun oude buurt.
De bewoners stellen dat woningcorporatie Wierden en Borgen heeft aangegeven dat bewoners van eengezinswoning niet altijd terug kunnen keren op dezelfde plek of in dezelfde straat. Hun gezinswoningen zouden vervangen worden door seniorenwoningen.
“Is er iemand achter een tekentafel vergeten dat er in deze huizen mensen wonen?”, zo stelt Kamerlid Sandra Beckerman (SP). “Het Kabinet stelt dat ‘de bewoner centraal staat’ in de versterkingsoperatie. Ook “terugkrijgen wat je hebt” is een uitspraak van het Kabinet. Waaruit blijkt concreet dat de bewoner centraal staat in deze specifieke situatie?”
Beckerman wil van de minister weten wat ze gaat doen om ervoor te zorgen dat bewoners terug kunnen naar hun eigen wijk, in hun eigen dorp en in een huis dat even groot is als het huis waar ze vandaan komen.
Jong Oranje speelt op vrijdag 6 juni een oefenwedstrijd in de Euroborg tegen Ivoorkust. Deze…
Het zonnethermiepark Dorkwerd is afgelopen donderdag officieel geopend. Het is het grootste park van Nederland.…
Zaterdag is OOG Sport niet vanaf 15.00 maar vanaf 18.00 te beluisteren. Dit omdat de…
Van dinsdag 20 tot en met zondag 25 mei is het de Week van de…
De invoering van betaald parkeren in De Wijert-Zuid wordt uitgesteld. In plaats van 1 juni…
In de nieuwste aflevering van Eem de stad in met Jetze en Annelies schuift collega…