Categorieën: Nieuws

Huismus het vaakst geteld in Groningen tijdens Nationale Tuinvogeltelling

De huismus is dit weekend het vaakst geteld in de gemeente Groningen tijdens de Nationale Tuinvogeltelling. In het land nam een recordaantal mensen deel aan de telling.

In de gemeente Groningen keken dit weekend 1.467 gezinnen een half uur lang uit het raam om te turven wat ze in hun tuin voorbij zagen komen. In totaal werden er door de gezinnen 19.124 vogels geteld. De huismus werd 3.389 keer gezien. Op de hielen gevolgd door de koolmees die 3.124 keer werd waargenomen. De top drie wordt compleet gemaakt door de merel die 2.476 keer gespot werd. De top tien bestaat verder uit de pimpelmees, vink, roodborst, kauw, ekster, spreeuw en de zwarte kraai.

De Nationale Tuinvogeltelling wordt georganiseerd door Vogelbescherming Nederland en Sovon. Dit jaar deed een recordaantal van 181.000 Nederlanders mee aan de telling tegenover 90.000 vorig jaar. Samen telde men dit jaar meer dan 2,3 miljoen tuinvogels. Landelijk bestaat de top 3 uit de huismus (472.608 keer), koolmees (328.625 keer) en pimpelmees (215.303 keer). Volgens de Vogelbescherming wijkt dat beeld niet af van vorig jaar. Wel werden er gemiddeld per tuin iets minder vogels gezien. Vorig jaar ging het om 30 per tuin, dit jaar om 19. Oorzaak is vermoedelijk het zachtere winterweer van de afgelopen weken waardoor er nog genoeg voedsel op weilanden en in bossen is te vinden.

De definitieve aantallen kunnen nog afwijken omdat er wellicht nog mensen hun tellingen door moeten geven.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

47 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

56 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

13 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

16 uur geleden