Categorieën: Nieuws

Avondklok zou kunnen gaan gelden vanaf 20.00 uur

Een mogelijke avondklok zou kunnen gaan gelden tussen 20.00 en 04.00 uur. Dat blijkt uit een document dat is uitgewerkt door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid, NCTV.

Het document is uitgewerkt voor een vergadering op 13 december. Tijdens deze vergadering in het Catshuis besloot het kabinet tot een harde lockdown om daarmee de verspreiding van het coronavirus een halt toe te roepen. In het document is uitgewerkt hoe een avondklok er uit zou kunnen zien. Uit het uitgewerkte plan blijkt dat de avondklok zou moeten gaan gelden tussen 20.00 en 04.00 uur. In deze acht uren geldt er een ‘verbod op het vertoeven in de open lucht’. Alleen noodzakelijke reizen zijn toegestaan. Verder staat er te lezen dat het doel van de avondklok is om sociale contacten en reisbewegingen in de avonduren te beperken.

Een te zwaar middel
Afgelopen dinsdag liet premier Mark Rutte (VVD) op de persconferentie weten dat hij het Outbreak Management Team, het OMT, gevraagd heeft om met een spoedadvies te komen over de avondklok. De minister-president wilde toen echter niets kwijt over de details van een avondklok. In de Tweede Kamer kwam het middel woensdagmiddag ook ter sprake. Verschillende fracties lieten weten de avondklok een te zwaar middel te vinden. Rutte riep hen echter op om het middel niet te blokkeren. Het vermoeden is dat de premier de avondklok achter de hand wil houden mocht de Britse virusmutant hier echt voet aan de grond krijgen.

Engeland en Ierland
In Nederland zijn op dit moment zo’n honderd gevallen bekend waarbij mensen positief getest zijn op de Britse variant. De Britse mutant lijkt vele malen besmettelijker te zijn dan het huidige coronavirus dat in ons land rondwaard. Het kabinet en ook experts maken zich grote zorgen omdat men de verwachting heeft dat het Britse virus ook hier dominant wordt. In Engeland en ook in Ierland zorgt het virus sinds Kerstmis er voor dat het aantal besmettingen in rap tempo toe nam.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

15 uur geleden