Categorieën: Nieuws

Duizenden euro’s subsidie voor voedselbanken, kledingbank en Jeugdfonds Sport & Cultuur

Voor het jaar 2021 verstrekt de provincie Groningen subsidies aan de Voedselbanken Groningen (30.000 euro), Kledingbank Maxima (11.000 euro) en het Jeugdfonds Sport & Cultuur (35.000 euro).

“Met deze bijdragen hopen we in de directe behoefte te voorzien van de instellingen. We willen voorkomen dat mensen aan de financiële zijlijn komen te staan, waardoor activiteiten als sport of cultuur onbereikbaar worden”, vertelt Gedeputeerde Tjeerd van Dekken. “We zetten in op preventie en duurzame oplossingen, maar voor vandaag en morgen is dat niet altijd voldoende, want juist nu in coronatijd gaan veel activiteiten helaas niet door.”

De subsidies zijn onderdeel van de Sociale agenda van het Uitvoeringsprogramma Leefbaarheid, bedoeld om instellingen die ervoor zorgen dat inwoners mee kunnen doen in de samenleving te ondersteunen.

Tom Veenstra

Recente berichten

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

54 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

13 uur geleden