Categorieën: Nieuws

Bodycams voor Groningse brandweer tijdens jaarwisseling

Om de veiligheid van brandweerlieden tijdens de jaarwisseling te vergroten, gaat de brandweer in Groningen tijdens de jaarwisseling voor het eerst bodycams inzetten bij het personeel.

Vanaf 15 december zijn de eerste bodycams uitgereikt en zijn medewerkers geïnstrueerd over het gebruik van de camera’s. De beelden kunnen worden gebruikt als bewijsvoering bij eventuele strafzaken die voortvloeien uit geweld (zowel fysiek als verbaal) tijdens een inzet.

Het dragen van een bodycam is vrijwillig. Na de pilot worden de camera’s weer ingenomen en wordt de pilot geëvalueerd.

De camera’s op de uniformen moeten volgens de brandweer een preventieve werking hebben tegen geweld. Dat komt vaker voor dan normaal tijdens de jaarwisseling.

Tom Veenstra

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden