De werkgroep Oosterpoort Duurzaam richt een eigen energiemaatschappij op, de Lokale Energie Coöperatie Oosterpoort (LECO). De Coöperatie wil van de Oosterpoort en omliggende wijken een gebied maken dat zelf in zijn energiebehoefte kan voorzien.
Zonnepanelen op bedrijfsgebouwen in de buurt en een lokaal experiment voor productie van waterstof moeten daarvoor gaan zorgen. Daarnaast gaat de coöperatie zich bezighouden met de vergroening van de wijk, advies geven aan bewoners over woningisolatie
en het verlagen van energieverbruik en voorlichting geven over allerlei milieuproblemen.
“Zonneweiden, windmolens en waterstof worden vooral groot en grootschalig ontwikkeld. Wij willen stimuleren dat er ook meer kleinschalig wordt gedacht en gedaan”, zo stelt Wim Hartman van de werkgroep Oosterpoort. “Voor de financiering van de plannen is inmiddels een aanvraag ingediend bij het programma Toukomst.”
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…