Foto: Joachim Kohler via WikiMedia
University Rebellion gaat komende donderdag actie voeren bij twaalf Nederlandse universiteiten, waaronder de Rijksuniversiteit Groningen, de RuG.
University Rebellion is een autonome beweging die gelieerd is aan Extinction Rebellion, bestaande uit studenten, universiteitsmedewerkers en wetenschappers. Komende donderdag wordt er een manifest gepresenteerd over de urgentie van de klimaat- en ecologische crises en hun oorzaken. In het manifest worden eisen gesteld voor het decarboniseren, dekoloniseren en democratiseren van de Nederlandse universiteiten.
De actie vindt juist bij de universiteiten plaats omdat deze hun onwil tonen en nalatig zijn in het erkennen en tegengaan van de klimaat- en ecologische crises. Tijdens de actie worden de eisen voorgelezen en daarna wordt het manifest overhandigd aan de universiteitsbesturen. Bij de actie worden de coronamaatregelen in acht genomen.
De actie vindt komende donderdag plaats om 13.00 uur. De eisen en het overhandigen van het manifest zal de eerste actie zijn in een serie van acties die geplanned staan.
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…