Categorieën: Nieuws

‘Schuldenspook’ dwaalt door Groningen tijdens Halloween

Studenten van de Groningse Studentenbond, de LSVb en FNV Young & United houden aanstaande vrijdag een Halloweenactie als protest tegen het leenstelsel. Daarom gaan ze, verkleed als het schuldenspook, langs bij studentencomplexen aan Aquamarijnstraat, de Heemskerkstraat en in de Schildersbuurt in Groningen.

“Sinds de afschaffing van de basisbeurs en invoering van het leenstelsel moeten studenten een enorme schuld aan gaan om te kunnen studeren”, vertelt Lyle Muns, voorzitter van de Landelijke Studenten Vakbond. “De gemiddelde student leent 700 euro per maand. Een kwart van de studenten studeert straks af met een schuld van 40.000 euro. Omdat studenten dit tot hun pensioen moeten afbetalen, achtervolgt die schuld ons als een spook.”

Eerder deze week voerden de bonden al actie in Amsterdam en Utrecht. Met de actie roepen de bonden op tot afschaffing van het leenstelsel. De bonden willen dat studenten, met een bijbaan van 12 uur per week, schuldenvrij moeten kunnen afstuderen.

Tom Veenstra

Recente berichten

“Woensdag bewolkt en later opklaringen, komend weekend waterkoud

Het wordt kouder. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis gaat het aanstaande weekend waterkoud verlopen. (meer…)

7 uur geleden

Vergeten namen uit het slavernijverleden krijgen ‘gezicht’ op Martinikerkhof

Tot en met aanstaande zondag 16 november is op het Martinikerkhof de installatie 'A Conversation…

7 uur geleden

Financiële tegenvaller dreigt voor Wunderline nu deadline niet gehaald wordt

Er dreigt een fikse financiële tegenvaller voor de Wunderline. Nu de trein naar Leer niet…

8 uur geleden

Rollyside benadrukt wens voor extra plekken in Euroborg: “We hebben een flinke wachtlijst”

Meer plekken voor de Rollyside Groningen in de Euroborg. Voorzitter Johan ten Hoove van de…

9 uur geleden

Donar trekt in slotfase winst naar zich toe tegen Leuven Bears

Donar heeft zich dinsdagavond gerevancheerd voor de wanprestatie van afgelopen zaterdag tegen ZZ Leiden. De…

9 uur geleden

Aanvaring Dorkwerderbrug zorgt voor flashbacks bij Brug Terug: “Wij houden ons hart vast”

De aanvaring van de Dorkwerderbrug afgelopen vrijdag is het gesprek van de dag bij de…

10 uur geleden