Afbeelding: Groninger Museum
Het Groninger Museum heeft het schilderij Twee Naakten van Henk Melgers aangekocht, met steun van de Vereniging Vrienden van het Groninger Museum.
Melgers (1899-1973) was van 1925 tot eind jaren 30 lid van kunstenaarsvereniging De Ploeg. Zijn betrokkenheid was echter wisselend. Dit schilderij komt uit de periode waarin hij in Groningen werkte en actief bij De Ploeg betrokken was. Melgers woonde in die periode maar twee jaar in Groningen, en was ook lid van andere kunstenaarskringen, zoals de Socialistische Kunstenaars Kring en De Onafhankelijken.
Het werk was al eerder in het museum te zien, namelijk in 2018 tijdens de tentoonstelling Avant-garde in Groningen. De Ploeg 1918-1928. De verwachting is dat het vanaf begin 2021 weer in het museum te bewonderen zal zijn.
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…