Categorieën: Nieuws

Bauke Mollema Tocht gaat dit jaar niet door

De Bauke Mollema Tocht die volgende week zondag gehouden zou worden, gaat niet door. De organisatie noemt het onverantwoord om zo’n groot evenement te organiseren. Dat meldt het Dagblad van het Noorden donderdagavond.

Aan de tocht zouden meer dan duizend fietsers deelnemen. Dat de tocht niet doorgaat is besloten door Bauke Mollema en Jansen Event-Sportmanagement. Voor die laatste is het extra zuur. Voor dit managementbedrijf zou het de eerste keer zijn dat ze tocht zouden organiseren. Bij de voorgaande edities werd het evenement georganiseerd door een bedrijf uit Alkmaar. Bij de editie van dit jaar zouden er ook wat wijzigingen doorgevoerd worden. Zo zou er bijvoorbeeld niet meer gestart worden op de Vismarkt maar op sportcentrum Kardinge.

Besloten is dat de tocht wordt doorgeschoven naar 2021. Iedereen die zich had ingeschreven zal automatisch op de startlijst van de editie van volgend jaar staan. Dat de tocht niet doorgaat wil niet zeggen dat je niet op je fiets hoeft te stappen. Mollema roept mensen op om op zondag 11 oktober een rit te maken in hun eigen omgeving. Wielrenners die een foto van deze tocht op social media plaatsen en daarbij de Bauke Mollema Tocht taggen maken kans op een mooie prijs.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden