De Raadszaal - Foto: Henk Tammens (Gemeente Groningen)
Na een maand slopen is een deel van het interieur van het Stadhuis bijna onherkenbaar. Vanaf begin augustus is aannemer Rottinghuis druk aan het werk op tal van plekken, in en om het Stadhuis, aan een grondige verbouwing.
Bouwvakkers zijn op de zolder bezig met demontagewerkzaamheden, om ruimte te maken voor een nieuwe staalconstructie. Deze is nodig voor een nieuwe vloer en dak voor de nieuwe raadzaal. De wanden, plafonds en andere installaties installaties zijn verwijderd.
Tekst gaat verder onder de foto
Ook het glazen plafond van de huidige raadzaal is inmiddels weggehaald. Daar wordt ruimte gemaakt voor de nieuwe Burgerzaal. Deze wordt drie verdiepingen groot, in het midden van het gebouw.
Tekst gaat verder onder de foto
Tekst gaat verder onder de foto
Aan de buitenkant van het Stadhuis wordt nu de gevel gereinigd. Daarna wordt het huidige glas in de ramen vervangen en worden de houten kozijnen opnieuw geschilderd. De voorzijde is later dit najaar klaar. Dan verhuist de steiger naar de zuidzijde waar dan dezelfde werkzaamheden worden uitgevoerd. Volgend jaar komen de andere zijden vervolgens aan de beurt.
Begin 2022 moet de renovatie van het Stadhuis klaar zijn. Naast een uiterlijke opknapbeurt moet het gebouw dan voorzien zijn van energielabel A+++.
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…