Foto Kuo Lee via Pexels
Het geneesmiddel dapagliflozine verlaagt het risico op nierdialyse, ziekenhuisopname ten gevolge van hartfalen en sterfte bij patiënten met chronisch nierziektes met vierenveertig procent. Dat blijkt uit onderzoek van RUG-hoogleraar Hiddo Lambers Heerspink en zijn Engelse collega.
Dapagliflozine is een bestaand middel, dat gebruikt wordt om de bloedsuikerspiegel bij diabetespatiënten te verlagen. De onderzoekers onderzochten het effect van dit middel op patiënten met nierfalen met en zonder type 2-diabetes. De gegevens van ruim vierduizend patiënten lieten zien dat het geneesmiddel grote effecten heeft, ook bij patiënten zonder diabetes.
“Het effect is overduidelijk: het middel geeft geen bijwerkingen en is zeer effectief,” zegt Lambers Heerspink. “Dankzij dit middel kunnen patiënten langer leven met minder klachten,“Het is het eerste middel dat de levensverwachting van patiënten met chronische nierziekte verlengt. Omdat het middel al geregistreerd is, kan het ook al op relatief korte termijn aan patiënten met chronische nierziekte worden voorgeschreven.”
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…