Foto: Joey Lameris - 112groningen.nl
Een meerderheid van de gemeenteraad steunt het voorstel van de fractie van het CDA, om het gebruik van lachgas in bepaalde straten of gebieden te verbieden. De raad praat daar woensdagavond over.
Het inhaleren van lachgas geeft een roesgevoel, dat bij veelvuldig gebruik permanente schade aan de gezondheid kan veroorzaken. Bovendien kan het gebruik van de partydrug leiden tot verkeersongevallen, omdat de bestuurder niet goed in staat is om deel te nemen aan het verkeer.
Een kleine meerderheid van de gemeenteraad (waaronder CDA, ChristenUnie, SP en PvdA) willen dat er in de APV een bepaling wordt opgenomen. Daarmee kan de burgemeester het gebruik van lachgas in bepaalde open ruimtes per 1 januari volgend jaar verbieden.
Het voorstel gaat alleen over het gebruik van lachgas op straat. Binnenshuis of in horecazaken kan het niet verboden worden.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…