Categorieën: Nieuws

‘Haren krijgt niet de Diftar die het wil’

Betalen per afval-leging, of toch een vast tarief voor het afval. Welke van de twee aanstaande woensdag ook wordt gekozen, het overgrote deel van Haren krijgt niet de variant die ze zo liefhebben, namelijk de huidige waarbij per kilo afval betaald wordt.

Aanstaande woensdag maakt de gemeenteraad een beslissing over welke van de twee voorgestelde varianten het nieuwe afvalverwerkingssysteem van Groningen moet gaan worden. Door de gemeentelijke herindeling van Haren met Groningen en Ten Boer, moet vanaf 2021 het afvalbeleid voor allemaal hetzelfde zijn, vanwege wetgeving van het Rijk. Hoe dat precies zit stond al eerder hier bij OOG beschreven.

Voor Haren is het een bijzondere situatie, want de kans is vrij aannemelijk dat de gemeenteraad voor Diftar gaat stemmen, maar niet op de manier hoe Haren het gewend is, namelijk per kilo afval betalen. Michiel Verbeek, oud-wethouder, vindt dat met dit voorstel geen eer wordt gedaan aan de bestuursovereenkomst die de fusie tussen de gemeenten ooit mogelijk maakte. Daar staat als speerpunt in: “…behoudt de gemeente diftar in Haren”.

“Iedereen die naar dat bestuursakkoord kijkt, heeft natuurlijk de gedachte aan Diftar op gewicht. Een systeem per leging of huishouden is een totaal ander systeem. Het is natuurlijk wel één van de belangrijkste onderdelen van het bestuursakkoord, en die wordt nu geschonden”, aldus Verbeek. “Het is natuurlijk heel vervelend voor de mensen in Haren, vooral omdat het een heel goed systeem was en is. Omdat het veel goedkoper is en omdat het leidt tot veel minder restafval.”

 

Wouter Holsappel

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

15 uur geleden