Categorieën: Nieuws

Harddraverij sluit juridische stappen tegen sluiting drafbaan niet uit

De Koninklijke Harddraverij en Renvereniging Groningen denkt na over juridische stappen tegen het besluit van het gemeentebestuur om de drafbaan op te doeken. De KHRV overlegt wel eerst of deze stappen wel zin hebben.

Volgens Kees de Bock van de KHRV heeft het gemeentebestuur de kosten om de drafbaan te onderhouden zwaar overdreven. “De sluiting van de drafbaan was een vooringenomen plan van het gemeentebestuur dat al jaren etterde en er NU persé doorheen moest,” zegt De Bock, als reactie op de raadsvergadering van woensdagavond. Het college wil de paarden van de drafbaan verbannen en het complex ombouwen tot evenemententerrein, geschikt voor concerten en festivals voor maximaal 65 duizend bezoekers.

De Bock zegt verder: “Het was tenenkrommend en het verbaast ons dan ook niks dat “gewone” burgers geen enkel vertrouwen (meer) hebben in de lokale politiek. De drafsport wordt beoordeeld door politici die nog nooit een paardenkoers gezien hebben, maar oh zo goed op de hoogte zijn van het verval van de sport.”

Gert van Akkeren

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

36 minuten geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

1 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

3 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

5 uur geleden