Categorieën: Nieuws

GGD Groningen: ‘1.200 testen per dag, laboratoria in Duitsland en UMCG gaan helpen’

Volgens Jos Rietveld van de GGD Groningen, gaat de GGD Groningen haar testcapaciteit opschalen van 900 naar 1.200 testen per dag. Laboratoria in Duitsland en in het UMCG gaan helpen bij de verwerking van deze testen. Dat maakte de Directeur Publieke Gezondheid vrijdagmiddag bekend.

Om de testlocaties in de Stad en Veendam te ontlasten, wordt er een vierde testlocatie (’teststraat’) geopend in Farmsum.

Deze week zag de GGD Groningen opnieuw een forse stijging in het aantal nieuwe besmettingen, vooral in de groep jong volwassenen (18-24 jaar). Er zijn veel kleine clusters. Ongeveer 70% van de personen bij wie een nieuwe besmetting werd vastgesteld in de afgelopen week, is woonachtig in de stad Groningen.

Tom Veenstra

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

7 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

16 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden