Categorieën: Nieuws

Forum Groningen wint Groninger Architectuurprijs

De Groninger Architectuurprijs is gewonnen door Forum Groningen. Wethouder Roeland van der Schaaf maakte de winnaar vrijdagavond bekend op het dakterras van het winnende gebouw. 

Zowel de publieksprijs als de prijzen van de vakjury en de online-stemming gingen naar Forum Groningen, Podiumplaatsen in verschillende categorieën waren er voor het Oosterparkkwartier, het Helperpark, De Woldring en de woning ZwaartGruin aan het Harener Holt.

Ook werd de Boumaprijs  dit jaar uitgereikt aan stadsbouwmeester Jeroen de Willigen. Deze prijs is bedoeld voor projecten die in kwaliteit uitzonderlijk zijn, met een betekenis die over de grenzen van Groningen reikt.

Tom Veenstra

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

1 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden