Ondanks het feit dat het kabinet veel meer taken voor de bestrijding van het coronavirus overhevelt naar de Veiligheidsregio’s, komt de lokale democratie volgens burgemeester Koen Schuiling niet in gevaar. Het is slechts een ‘een interessante en boeiende academische discussie’, zo liet hij vrijdagmiddag weten.
De afgelopen dagen ontstond er kritiek op het overheidsbeleid. Door een regionale aanpak van de coronacrisis, waarbij de Veiliheidsregio’s de hoofdverantwoordelijkheid krijgen, zouden gemeenteraden buiten spel worden gezet. Onder andere de fractie van 100% Groningen liet donderdag weten dat dit ook in de Stad een groot probleem is.
“De gemeenteraden binnen de Veiligheidsregio Groningen zijn met grote regelmaat bijgepraat over de belangrijkste ontwikkelingen en maatregelen die zijn genomen”, stelt Schuiling. “Ook is er steeds het aanbod geweest voor eenieder in de raden die dat wenste om met de Directeur Publieke Gezondheid in gesprek te gaan.”
De komende weken worden er wel een viertal grote bijeenkomsten georganiseerd voor gemeenteraden in de Veiligheidsregio Groningen. Dit om de leden van de gemeenteraden ‘mee te nemen in de actuele stand van zaken. Ook wil de Veiligheidsregio hen vertellen waarom de maatregelen zijn genomen.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…