Categorieƫn: Nieuws

Nog geen verbod op afsteken consumentenvuurwerk

Er mag in Groningen tijdens de komende jaarwisseling nog naar hartenlust vuurwerk afgestoken worden. Dat bleek woensdagavond tijdens een debat van de gemeenteraad.

Er komt voorlopig geen verbod op het afsteken van consumentenvuurwerk. Dat is niet haalbaar omdat er te weinig politieagenten zijn om het verbod te handhaven. Wel wordt het aantal vuurwerkvrije zones in de stad enigszins uitgebreid.

Burgemeester Koen Schuiling gaat ervan uit dat er over niet al te lange tijd een landelijk vuurwerkverbod komt. Hij verwacht dat er vervolgens gekozen wordt voor centrale vuurwerkshows. Daar is in Groningen voorlopig nog geen sprake van, omdat er geen budget voor is.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

6 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…

15 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden