Foto: Patrick Wind - 112groningen.nl
De toerit naar het Vrijheidsplein in de stad is maandag definitief dicht gegaan. De afsluiting heeft te maken met de aanpak van de zuidelijke ringweg.
Het gaat om de toerit vanaf de Paterswoldseweg die toegang biedt tot het Vrijheidsplein. “Maandagochtend is de toerit afgesloten met hekken”, vertelt fotograaf Patrick Wind van 112groningen.nl. “Ook is er een led-kar geplaatst waarop staat te lezen dat de toerit nu definitief dicht is.” In de toekomst gaat het Vrijheidsplein ongelijkvloers worden. Dit betekent dat auto’s naar verschillende richtingen elkaar niet meer hoeven te kruisen. Iedere verkeersstroom krijgt zijn eigen rijbaan.
Ter voorbereiding op dit deelproject, dat onderdeel is van de Aanpak Ring Zuid, zijn afgelopen winter damwandplanken ingetrild bij het Gasunie-gebouw. In 2018 en 2019 vonden er werkzaamheden plaats aan het bestaande viaduct van de zuidelijke ringweg over het Vrijheidsplein. Toen werd het beton gerepareerd en werd het viaduct voorzien van een nieuwe coating.
DJ's Anoûl Hendriks en Marijn Oosterveen van SLAM! fietsen komende donderdagochtend rond 06.00 uur weg…
Lilian Anneloes en Tjesse Riemersma zijn dit jaar de winnaars van de LetterenStipendia 2025 van…
Twee historische scheepsportretten van het Museum aan de A in Groningen zijn afgelopen dinsdag overgedragen…
Een botsing tussen twee personenauto's zorgde woensdagmiddag voor flink wat schade op de kruising tussen…
Bezoekers van gymlokalen en sportzalen in de gemeente moeten niet langer afhankelijk zijn van beheerders…
Elke woensdagochtend komt een groep 65 plussers samen om te sporten in de Oosterparkwijk. Dit…