Categorieën: Nieuws

Schuiling: ‘Veel geld uitgeven is altijd verstandig, dat zijn investeringen in de toekomst’

Burgemeester Koen Schuiling is niet blij met geluiden over ‘betasten en beknijpen’ op het gebied van huisvesting, onderwijs en cultuur in de gemeente Groningen. “We hebben een verantwoordelijkheid naar onze bevolking (..) als we dat doen hebben we daar over vijf jaar ontzettend veel spijt van.” Schuling was deze week te gast bij de Podcast van Let’s Gro, waar hij sprak over zijn toekomstvisie voor Groningen in de komende vijf jaar.

“Ik vindt dat we een verantwoordelijkheid hebben naar onze bevolking, dat men op een snelle en betaalbare kan worden gehuisvest”, vertelt Schuiling. “De plannen, op basis van prognoses (van voor de crisis) die we toen hebben gemaakt, moeten gewoon worden afgewikkeld. En niet, zoals ik nu wel hier en daar beluister, gaan betasten en beknijpen. Want daar hebben we over vijf jaar enorm veel spijt van. Dat hebben we in 2008 een heel klein beetje gedaan na de economische crisis, dan moet je een inhaalslag maken die bijna niet te doen is.”

Ook vindt Schuiling dat de gemeente moet investeren in onderwijs, kennis en cultuur “Ik denk dat de meeste plannen die we voor deze crisis hadden nog steeds gelden. Als we een goede kennis- en onderwijsstad willen zijn en het culturele middelpunt van Noord-Nederland, dat moet je ook echt wat bieden.”

Op de vraag of dat betekent dat er veel geld moet worden uitgegeven, zegt Schuiling: “Dat is altijd verstandig, want dat zijn allemaal investeringen in de toekomst.”

Tom Veenstra

Recente berichten

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden