Bureau Meerstad werkt aan een plan voor de Eemskanaalzone, om te kunnen voldoen aan de grote vraag naar woningen in Groningen.
Het gebied tussen Meerstad en Driebond, en tussen het Eemskanaal en de Middelberterplas, wordt een levendig, stedelijk en groen stadsdeel met woningen, bedrijven en voorzieningen. Er komt meer bebouwing dan in het huidige Meerstad, met tussen de 1500 en 2100 woningen, een supermarkt en basisschool.
Er wordt ook gestapeld gebouwd en daardoor ontstaat veel ruimte voor openbaar groen. Fiets- en wandelroutes zorgen voor verbinding met de omliggende wijken. De eerste stap in de planvorming ligt tot 1 september ter inzage in het informatiecentrum Meerstad aan de Zijlkade 2.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…