Foto: Ministerie van Defensie - http://www.defensie.nl/onderwerpen/nuclear-security-summit-2014/inhoud/bijdrage-defensie, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32481716
Volgens de Statenfractie van de PvdD is het toestaan van militair vliegverkeer vanaf Groningen Airport Eelde ‘in alle opzichten een dramatisch plan.’ De partij heeft vrijdag een agenderingsverzoek tot bespreking ingediend voor de eerstvolgende vergadering begin september.
De directie van Groningen Airport Eelde heeft, in een zienswijze richting de minister, aangegeven het vliegveld meer rendabel te willen maken. Dat wil ze onder andere doen door het vliegveld open te stellen voor militair vliegverkeer. Volgens de fractie lijkt het college van Gedeputeerde Staten in Groningen niet onwelwillend te staan ten opzichte van het plan.
“Het is schijnbaar voor ons college niet voldoende dat de grond en onze woningen trillen door de aardbevingen, aldus fractievoorzitter Ankie Voerman van de Partij voor de Dieren. “Daar kan dus schijnbaar nog een flinke hoop kabaal en trillingen vanuit de lucht bovenop. Dit plan is niet alleen dramatisch voor omwonenden, ook voor de nabijgelegen natuurgebieden en hun bewoners en voor het milieu. Daarbij is het ook absoluut niet passend binnen de provinciale ambities om klimaatneutraal te worden.”
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…